SQLDAY 2009 i certyfikacje

Podczas konferencji SQLDAY 2009 zorganizowanej z okazji Drugich Urodzin Polskiej Grupy Użytkowników SQL Serwera (przypominjmy 28 listopada br) uczestnicy dostali ankiety przygotowanie przez Altkom Akademię, a związane przede wszystkim z wystąpieniem Moniki Fleszar, opowiadającej o certyfikacjach z zakresu Microsoft SQL Server. Wyniki tych ankiet są dla mnie dość interesujące (bo sam jestem fanem certyfikacji). Dwa najważniejsze pytania jakie pojawiły się w tych ankietach brzmiały: Czy posiadasz już jakieś certyfikacje? Jeśli TAK, to jakie? 

 

Wyniki jakie uzyskalismy ja interpretuję w ten sposób:

Przed nami dużo pracy. I w kwestii promowania certyfikacji, w kwestii pomocy w przygotowaniu do egzamnów, jak i promowania certyfikowanych specjalistów. Dużo pracy przed nami, a pracując w/dla społeczności możemy w tym pomóc. Jak? Poprzez rganizowane lokalnie Study Group, poprzez organizowane za pomocą technlogii Live Meeting Virtual study Group, poprzez rozszarzanie zakresu i mołżiwości portali Virtual Study. Możliwości trochę jest, pomoce naukowe i vouchery zniżkowe też się znajdą. jeśli więc tylko kolejne osoby z tych będa chciały coś w kierunku certyfikacji zrobić… z pewnością pomożemy.

{EDIT} Dostaliśmy sześćdziesiąt dwie ankiety.

Kilka słów o certyfikacji miałem przyjemność powiedzieć (zupełnie z bez przygotowania) podczas MTS2009 (BlackRider złapał mnie na korytarzu):

[View:http://www.youtube.com/watch?v=0Ez2kqGZNyg:550:0]