VIRTUALSTUDY.PL – pierwsze wrażenia

Kilkanaście minut temu (nie patrzcie na godzinę posta, specjalnie jest zmieniona) zakończyła się pierwsza sesja na portalu www.virtualstudy.pl w jakiej miałem okazję uczestniczyć. Temat mi bliski z dwóch powodów:

1. Prezentera – a właściwie Prezenterki Pauliny Januszkiewicz, do której mam jakiś szczególny sentyment,
2. Tematu – BitLocker & BitLocker 2 Go, na który samemu zdarzyło mi się popełnić artykuły na www.wss.pl

Ciekawie poprowadzona sesja z dużą ilością informacji przyswajalnych dla każdego ITProsa, z kilkoma pokazami na żywo (wiem że szyfrowanie pendrive 2GB troche trwa, jakby był jakiś 512MB, albo 256 – byłoby szybciutko). Kilka fajnych linków pod koniec i bardzo otwarta dyskusja. Drobne problemy techniczne na początku, myśle że da radę wyeliminować przy następnej sesji pauli, bowiem już jest planowane specjalne spotkanie pod roboczym tytułem: “BitLocker Drive Encryption Deep Dive for Hardcoooors“. Zadziwiła mnie ilość osób – 89 chyba było w szczycie, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na spotkanie wirtualne, bowiem często na zagranicznych spotkaniach jest ich mniej (vide Sunil Agraval “Data Compression for PLSSUG”). Pojawiło się kilkanaście pytań odnośnie tematu prezentacji, a także kilkadziesiąt na zupełnie z nia nie związane.

Co do samego portalu: wielkie brawa i gratulacje dla Darka i Roberta za pomysł. Super, świetna inicjatywa. Świetne wykonanie, ciągle doskonalone i dopracowywane według potrzeb użytkowników. Całkiem sporo sesji a słuchaczy jak słyszałem wciąż przybywa i bardzo dobrze. Ba, mając taką audiencję może sam się zdecyduję na jakiś temat?

Wystąpienie Pauliny Januszkiewicz {Enterpirise Security MVP} było pierwszym z cyklu 3xMVPs versus 2xSystems. Kolejno wystapią:

Grzegorz Tworek {Enterpirise Security MVP}, Data: 09-10-14 20:00 Temat: AppLocker Deep Drive, Poziom: 300

Łukasz Foks {Windows Desktop Experience MVP}, Data: 09-10-20 20:00 Temat: Zapobiec niepożądanemu – ABC rozwiązywania problemów w Windows 7Poziom: 300

 

Bardzo, bardzo serdecznie zaprazam!

{EDIT} Ach i uczestnicy dostają jeszcze piękne podziękowanie za uczestnictwo z linkami i zaproszeniem do poprowadzenia własnej sesji. Naprawdę szacun.